WIELKI SUKCES MŁODYCH KOSZYKAREK MUKS PIASECZNO !!!!

2017-06-02 Aktualności

 

Znakomicie spisują się w rozgrywkach na szczeblu centralnym Młodziczki 2003 r. MUKS Piaseczno, podopieczne Michała Walczuka. Najpierw pewnie wywalczyły awans ze strefy mazowiecko-podlaskiej zajmując 2 miejsce.
W turnieju ćwierćfinałowym, który odbył się w Lesznie młode koszykarki MUKS Piaseczno pokonały UKS Basket Dąbrówka (Małopolska) 56:39 oraz RMKS Rybnik 71:39, przegrały natomiast z gospodarzem drużyną
X-Demon Tęcza Leszno 50:64, w efekcie zajmując pewne 2 miejsce premiowane awansem do turnieju półfinałowego. Najlepszą zawodniczką naszego zespołu była Eda Balkan

W dniach 26-28.05.2017 r. na hali Szkoły Podstawowej Nr 5 w Piasecznie odbył się turniej półfinałowy.
Patronat nad tą imprezą objął Burmistrz Miasta i Gminy Zdzisław Lis. Losowanie nie było zbyt łaskawe dla naszej drużyny. Los przydzielił nam bardzo silne zespoły MKS MOS Ślęzy Wrocław, MUKS Poznań i MUKS Bydgoszcz.

Koszykarki MUKS Piaseczno nie zaczęły dobrze tego turnieju. W pierwszym meczu ze Ślęzą Wrocław po bardzo zaciętym meczu, mimo bardzo ambitnej postawy zeszły z parkietu pokonane 57:62.

W drugim dniu turnieju zespół piaseczyński  zmierzył się z drużyną MUKS Bydgoszcz. Mecz był praktycznie o zachowanie szans na awans do finału jako , że oba zespoły przegrały swoje pierwsze spotkania. Pierwsza połowa była bardzo udana dla zespołu z Bydgoszczy, który zdominował wydarzenia na boisku, przeważając w każdym elemencie gry. Zespół MUKS Piaseczno grał bardzo słabo przegrywając do przerwy 29:41. W tym momencie mało było takich osób na hali, które wierzyły w odwrócenie losów tego spotkania. Na pewno wierzyły w to koszykarki i ich trener Michał Walczuk. Na drugą połowę wyszedł zupełnie inny zespół, który bardzo dobrą grą w obronie i skuteczną grą w ataku już w trzeciej kwarcie nie tylko odrobił stratę ale wyszedł na 4 punktowe prowadzenie. W czwartej kwarcie trwała zacięta walka o każdy punkt, jednak przy cały czas nieznacznej przewadze naszego zespołu. Przewagę udało się utrzymać do końca meczu i mecz kończy się wynikiem 71:66 dla MUKS Piaseczno. Wynik ten gwarantował nam pozostanie w grze w walce o awans do finału.

W ostatnim meczu drużyna piaseczyńska zmierzyła się z niepokonanym dotychczas zespołem MUKS Poznań. Do awansu potrzebna była wygrana minimum 5 punktami, zwycięstwo 7 punktami zapewniłoby naszemu zespołowi 1 miejsce w turnieju, a co za tym idzie korzystniejsze rozstawienie w finale. MUKS Piaseczno rozegrał kapitalny mecz, zaskakując przeciwniczki agresywną obroną na całym boisku i olbrzymią determinacją, walką o każdą piłkę. Od samego początku spotkania zaczęła zarysowywać się przewaga zespołu piaseczyńskiego. Pierwsza kwarta kończy się wynikiem 19:11 i w kolejnych kwartach ta przewaga oscylowała wokół 10 punktów. Po zdecydowanie najlepszym meczu naszego zespołu w tym turnieju, MUKS Piaseczno wygrał ostatecznie 60:52, co oznaczało awans do finału Mistrzostw Polski Młodziczek 2003 r. i to w dodatku z pierwszego miejsca.

Jest to historyczny awans drużyny koszykarek do finału Mistrzostw Polski. Jeszcze nigdy żadnemu zespołowi z naszego Miasta w grach zespołowych nie udało się awansować tak wysoko. Rozpoczęta przed pięcioma laty systematyczna praca naszego klubu z dziećmi oraz duże wsparcie finansowe Gminy Piaseczno zaczyna przynosić konkretne wyniki. Już w zeszłym roku młodziczki 2002 r., podopieczne Andrzeja Fuska zajęły 3 miejsce w półfinale, a już po roku przychodzi sukces jeszcze większy.

 

Wszystkie zespoły zostały uhonorowane pucharami, a najlepsze zawodniczki turnieju pamiątkowymi statuetkami, które zostały ufundowane przez Burmistrza Miasta I Gminy Piaseczno Zdzisława Lisa.
Ponadto Klaudia Węcłaś i trener zwycięskiego zespołu Michał Walczuk otrzymali koszulki koszykarskie.

Drużyna MUKS Piaseczno wystąpiła w następującym składzie: Klaudia Hajbowicz (kapitan), Klaudia Węcłaś, Urszula Ciechomska, Eda Balkan, Wernika Bożek,  Karolina Żyła, Zuzanna Orzelska, Natalia Kobza,
Oliwia Włodarczyk, Marta Mierzejewska, Anna Laskowska, Wiktoria Tosnowiec, Kamila Pilarska. Ponadto w zespole tym występowały kontuzjowane Ada Lasek
i Weronika Tomaszuk oraz Olga Łaś i Natalia  Dobrowolska.
Trenerem zespołu jest Michał Walczuk, asystentem Piotr Brzozowski. Swoją małą cegiełkę do tego sukcesu dołożyli trenerzy: Andrzej Fusek, Anna Krasuska, Magdalena Lewandowska i Tomasz  Rębiś.

 

Do turnieju finałowego awansowało 8 drużyn i zostały one podzielone na dwie grupy:

Grupa A:
MUKS Piaseczno, Tęcza Leszno, UKS La Basket Warszawa,  AZS Gorzów Wielkopolski

Grupa B:
MPKK Sokołów Podlaski, UKS Basket Zgorzelec, MKS MOS Ślęza Wrocław, MKS PM Tarnów

Turniej finałowy odbędzie się w dniach 14-18.06.2017 r. w Piasecznie.

Znając ambicję naszych dziewczyn i trenerów jesteśmy przekonani, że bez względu gdzie się ten turniej odbędzie nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa.

MUKS_plakat_A3_vol2_LR-page-001

Komentowanie zabronione.

RSS wpisów