Drużyna koszykarska złożona z zawodniczek MUKS II 2004, MUKS 2003 i MUKS 2004 odniosła sukces na szczeblu województwa.

2017-05-26 Aktualności

Drużyna koszykarska złożona z zawodniczek MUKS II 2004, MUKS 2003 i MUKS 2004 odniosła sukces na szczeblu województwa. Reprezentacja w składzie: Natalia Chrzanowska, Paulina Chudzio, Zuzanna Jaworka, Wiktoria Lis, Zuzanna Malińska, Aleksandra Mróz, Maria Pokusa, Ola Romanowska, Klaudia Węcłaś, Zofia Wielądek, Renata Zielińska-Borkowska, Aleksandra Zwolińska – zajęła trzecie miejsce w koszykarskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, które w połowie maja odbyły się w Gimnazjum Nr 2 w Ostrołęce. Lepsze od piaseczyńskich sportsmenek okazały się jedynie drużyny z Żyrardowa i Warszawy. W pokonanym polu nasze zawodniczki zostawiły tak mocne ekipy, jak Szkoła Podstawowa Nr 4 z Sokołowa Podlaskiego, Szkoła Podstawowa Nr 21 z Płocka czy ostrołęcka „dziesiątka”. Czy można sobie wyobrazić lepszą nagrodę na zakończenie szkolnych zmagań? Kto wie: może wśród uczestniczek zawodów kryją się talenty na miarę Małgorzaty Dydek i Eweliny Kobryn?

Droga do finałów obfitowała w szereg wyzwań, którym – jak łatwo się domyślić – towarzyszyły niezapomniane sportowe emocje. Po gminnym etapie rozgrywek, w którym los postawił na drodze naszych zawodniczek aż osiem drużyn (wszystkie musiały uznać wyższość Szkoły Podstawowej Nr 2), przyszedł czas na grę o naprawdę wielką stawkę. Zwycięstwo zapewniło bowiem uczennicom Krauzówki awans do etapu powiatowego, który – podobnie jak etap gminny – odbył się w Piasecznie. Czy trzeba dodawać, że i tym razem nasze koszykarki nie miały sobie równych? W fazie grupowej rozgrywek rozgromiły Szkołę Podstawową z Kąt 39 do… zera! Niewiele lepiej poradziły sobie rywalki z Konstancina, które w meczu z nami zdobyły zaledwie 4 punkty… tracąc aż 62! W finale, który określić można jako „derby Piaseczna”, Krauzówka pewnie pokonała miejscową „piątkę” 29:16. Trzy mecze i trzy wysokie zwycięstwa – ten wynik mówi sam za siebie.

Prawdziwym sprawdzianem okazał się jednak występ przed obcą publicznością. Etap rejonowy, tak zwany międzypowiat, który w pierwszych dniach grudnia odbył się w Wołominie, potwierdził wysoką formę piaseczyńskich koszykarek. Spośród pięciu drużyn – oprócz SP2 z Piaseczna i reprezentacji wołomińskiej „piątki” w zawodach wzięły udział szkoły podstawowe z Karczewa, Jabłonnej i Pomiechówka – reprezentacja Krauzówki ponownie okazała się najlepsza. W finale piaseczanki zaledwie trzema punktami pokonały ekipę gospodarzy! Zwycięstwo zapewniło naszym zawodniczkom upragniony awans do Igrzysk Młodzieży Szkolnej, czyli etapu wojewódzkiego turnieju, w którym spotkało się osiem najlepszych drużyn województwa mazowieckiego.

Początki nie należały do najłatwiejszych. Przyzwyczajone do kolejnych zwycięstw koszykarki uległy późniejszym tryumfatorkom, reprezentantkom Szkoły Podstawowej Nr 3 z Żyrardowa 41:18. Porażka nie załamała jednak naszych zawodniczek. Wręcz przeciwnie. Piaseczanki pokazały wolę walki i… prawdziwą sportową złość. W kolejnym meczu  rozgromiły Szkołę Podstawową Nr 1 z Radomia 39:3! Zwycięstwo nad koszykarkami z Płocka  (przeciwniczki broniły się dzielnie, koniec końców uległy jednak 37:29) zapewniło reprezentantkom Piaseczna awans do półfinału. Złoto było w zasięgu ręki. Niestety, po zaciętym pojedynku piaseczanki musiały uznać wyższość drużyny warszawskiej, która wygrała różnicą zaledwie dziewięciu punktów! Wynik 28:37 nie oddaje emocji towarzyszących oglądaniu spotkania z trybun. I choć porażka pozostawiła pewien niedosyt – ambitne zawodniczki nie zamierzały wracać do domu bez medalu. W końcu zaszły już tak daleko! W meczu o trzecie miejsce nie dały szans reprezentantkom Sokołowa Podlaskiego. Piaseczanki wygrały 44:21! Z taką formą złoto jest tylko kwestią czasu!

 

Komentowanie zabronione.

RSS wpisów